Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Vyraujančios architektūros tendencijos jūsų namams

Arcitektūra – tarsi mada. Šioje industrijoje idėjos ir tai kas tendencinga keičiasi nuolat, todėl nenuostabu, jog kiekvienais metais galime pasisemti kažką naujo savo planuojamiems projektams.

Šiame straipsnyje mes aptarsime keletą įdomiausių bei aktualiausių architektūrinių tendencijų per pastaruosius metus.

Tikėtina, jog pasisėmę jų jūs tikrai geriau suprasite kaip reikėtų ištobulinti jūsų projektą, nesvarbu ties kuria namo dalimi jūs dirbsite ar tai būtų stogo danga, stoglangiai ar galbūt kita interjero dalis.

Žalieji standartai ir tvarumas

Nepaslaptis, jog žaliosios idėjos tampa vis labiau populiaresnės. Kadangi situacija dėl klimato kaitos mūsų planetoje tampa vis sudetingesnė, nenuostabu, jog net tokie dalykai kaip architektūra yra įkvėpti ir paveikti pastarųjų judėjimų.

Ateina ne tik naujos technologijos, tačiau ir medžiagos, kurių tikslas – žalesnė statyba nei buvo lyg šiol. Įdomus dalykas ir tas, jog pastarieji pastatai taip pat atrodo kiek kitaip nei esame įprastę matyti tradicinius pastatus.

Verta paminėti ir ko gero ryškiausius tokių namų elementus – jų stogus. Populiariausi variantai yra arba stogai nukloti saulės baterijomis, arba natūralia žaluma – t.y samanomis ir t.t. Tokia tendencija panašu, jog, kad tik populiarės artimiausiu metu.

Tvirtos plieninės struktūros

Kita, kiek labiau su tradiciniais pastatais surišta tradicija ir pačios pastato struktūrinės linijos, kurių pagrindinė esmė slypi plieninėse formose. Plienas apskritai yra viena iš patikimiausių ir naudingiausių statybinių medžiagų, todėl nesvarbu, jog pagaliau jis tampa itin populiarus.

Dar papildomi plieno privalumai yra tame, jog naudojant tokias struktūras pastato statybos darbai vyksta kur kas greičiau, pati medžiaga yra taip pat santykinai nebrangi, na o ką jau bekalbėti apie tvarumą ir perdirbimo galimybes.

Taigi, tikrai per pastaruosius metus matysime vis daugiau tokio stiliaus pastatų iškylančių statybose, ypač kai kalba eina apie nedidelius ir vidutinio dydžio pastatus.

Minimalizmas ir vėl madingas

Minimalizmas architerktūroje

Kur buvęs, kur nebuvęs, minimalizmas vėl sėkmingai įsitvirtina pagrindiniuose architektūros verpetuose. Metas pamiršti didelius masyvius betono blokus ir kitas grandiozines fantazijas, kadangi viskas sukasi vėl ties paprastumo link.

Grynai iš architektūrinės prasmės, projektai taip pat po truputį juda ties tuo, jog visi dizainai grįžta prie vadinamųjų pagrindų, o tai reiškia, jog pastatai atrodys paprastai ir turės tik tas struktūrines dalis kurios yra būtinos.

Naminiai puošnūs kiemeliai

 

Dar viena pastebima tendencija – vadinamieji namų kiemeliai. Nesvarbu ar žmogus gyvena nuosavame name ar viso labo kotedže kur kiemo erdvė nėra tokia didelė, vis dažniau žmonės renkasi puošti savo kiemus įrengdami nedidelius puošnius sodus.

Kiekvienas žmogus savo namų teritorijoje nori turėti dalelę savęs ir tokie architektūriniai sprendimai tik ir prisideda prie savojo identiteto kūrimo.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme pagrindines šių metų architektūrines tendencijas. Tiek tvarumas, tiek noras save unikalizuoti užima vis svarbesnes roles po šiai dienai. Su šiomis idėjomis jūs taip pat galite paversti savo namus dar labiau išskirtinius.

Parengta pagal: manostogas.lt informaciją.

 

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *