Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Tendencijos

Židiniai jaukumui

Židinys – nepaprasta jaukumą skleidžianti namų puošmena

Daugelis žmonių, ypač artėjant vėsiajam metų laikui, ima svarstyti, kaip būtų galima sutaupyti šildymui. Kartais apie neekonomiškai savo būstą šildančius žmones netgi sakoma: šildo orą. Šiame posakyje yra dalis tiesos, nes, norint efektyviai apšildyti būstą, reikia pasirūpinti ne tik gerais šildymo katilais ar židiniais, bet ir apšildyti būsto sienas, pamatus, stogą ir išorės fasadą. Reikėtų nepamiršti, kad nemažai šilumos išgaruoja ir pro nesandarius langus, tad stenkitės neatidėlioti ir senus langus naujais pasikeisti kaip įmanoma greičiau. Šį kartą išsamiau aptarsime namų šildymo alternatyvą židiniais – aprašysime jų rūšis, privalumus ir trūkumus.

Sodybose, nuosavuose namuose gyvenantys žmonės dažnai įsirengia židinius.

Jie padeda sukurti ramybės kupiną erdvę, leidžia atsipalaiduoti, pailsėti po dienos darbų, galų gale – ir sušilti. Žiūrėjimas į ugnį ramina, padeda apvalyti sąmonę ir mintis. Kartais tinkamai įrengtas židinys gali padėti apšildyti tiek nedidelę namų dalį, pavyzdžiui, svetainę arba holą, tiek ir visus namus. Žinoma, didesnių pajėgumų židiniai yra ir brangesni, ir juos sumontuoti kiek sudėtingiau. Kaip alternatyva židiniui yra naudojamos ir krosnelės. Paprastai krosneles namuose įsirengia tie žmonės, kurie gyvena mažaseniuose būstuose.

AUKŠTŲJŲ TECHNOLOGIJŲ STILIUS ŽIDINIS – DERINANT TRADICIJĄ IR MODERNUMĄ
Hi-Tec židinys – DERINANT TRADICIJĄ IR MODERNUMĄ

Židinių skirstymas – pagal konstrukcijos tipą

Iki pat šių dienų itin populiariais vadinti galima atvirus židinius, kuriuose ugniakurai – atviri. Dar mūsų pirmtakai, gyvendami olose, vėliau – itin primityviuose nameliuose, jau žinojo, kaip įkurti ugnį. Paprastai ji būdavo kuriama pagrindinio gyvenamojo kambario centre. Šiuolaikiniais terminais kalbant, kambario centre būdavo sukuriamas laužas, o dūmai išeidavo pro specialias angas ar stoguose paliktas skyles. Šiuolaikinis židinys su atvira pakura nėra ekonomiškas variantas, kadangi didžioji dalis šilumos, maždaug 80 proc., išeina pro kaminą. Taigi židinius su atviromis pakuromis rekomenduojama rinktis tiems, kurie turi daug malkų ar kitų kūrenimui skirtų žaliavų.

Kai kuriuos židinius gamintojai gamina su specialiomis kapsulėmis.

Tai tam tikros iš metalo pagamintos konstrukcijos, kuriose sumontuotos karščiui atsparaus stiklo durelės, padedančios sulaikyti šilumą. Šio stiklo ypatumas toks, kad jis geba išlaikyti iki tūkstančio laipsnių pakilusią temperatūrą. Kai kapsulė įkaista, ji puikiai šildo namus. Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybes židinių kapsules puošti įvairaus stiliaus skirtingomis medžiagomis.

Egzistuoja ir specialios židinio kasetės, kurios turi specialias dvigubas sieneles, tarp kurių cirkuliuoja oras. Jis tiek patenka, tiek ir išeina laukan pro specialias angas. Šio tipo židinius galima naudoti ir be apdailos – variantas tinkamas tiems, kurie nori sutaupyti arba kuriems reikia šilumos šaltinio, o ne namų puošmenos. Tokio tipo židinys yra kur kas naudingesnis, į aplinką išeina tik maždaug 20 procentų šilumos. Dėl to labai svarbūs ir tinkamai sumontuoti kaminai bei tinkamai išvedžiota visa namų šildymo sistema. Įrenginėjant šildymo sistemą, svarbu susirasti patikimus ir savo darbą išmanančius meistrus – išvengsite gaisrų ir kitų nelaimių. Išsamiau apie saugumo reikalavimus montuojant ir eksploatuojant židinius rašysime kituose straipsniuose.

Dar viena puiki alternatyva nedideliems namams apšildyti – tai krosnelės, kurias iki šiol lietuviai kartas nuo karto mėgsta vadinti ir buržuikomis. Tokias krosneles įprasta statyti atviroje namų vietoje, o pro krosnelių duris įprastai matosi deganti spragsinti ugnis. Buržuikos gaminamos tiek pusapvalių, tiek ir kvadratinių formų, tad kiekvienas gali prie savo interjero gali prisitaikyti labiausiai tinkantį bei patinkantį variantą. Galima įsigyti ir senovinio, retro stiliaus, raižyto metalo, iš stiklo ar akmens, tvirto metalo pagamintų krosnelių. Jų kainos – išties patrauklios, taigi kokybiškas gaminys gali atsieiti vos porą tūkstančių litų. Šių krosnelių viena ypatybių – išorėje esantis, iki kamino nusitęsęs dūmtraukis, kurio paprastai paslėpti neįmanoma.

Šilto atspalvio interjeras

TOP 5 rudens interjero tendencijos, kurias būtinai turite išbandyti

Interjeras – be jokios abejonės yra vienas iš svarbiausių namo elementų. Jo dizaine, visai kaip kokiame madų pasaulyje vyrauja tam tikros tendencijos, kurios laikas nuo laiko vis pasikeičia tam tikra linkme.

Tiesa, verta pabrėžti, jog kiekvienas interjero dizainas turi sietis ties tam tikra tematika, jog iš tikrųjų atrodytų gražiai ir įspūdingai.

Šiame straipsnyje mes pakalbėsime apie top 5 šių metų interjero tendencijų kurios lies ne tik tokius dalykus kaip minkšti kampai, tačiau ištisus vientisus elementus namuose.


Daugiau šiltų atspalvių

Visi puikiai suprantame, jog spalva esanti būsto interjere atlieka tam tikrą funkciją sukuriant atitinkamą nuotaiką. Sakoma, jog spalvinės paletės pasirinkimas gali apskritai arba sugadinti ar kaip tik pakelti jį į aukštesnį lygmenį.

Dabartiniu metu madoje yra šiltos interjero spalvos kurios kaip reikiant pabrėžia aplinkos jaukumą ir paprastumą. Rausvi ar rudi atspalviai yra itin populiarūs pasirinkimai baldams ar kitiems aplinkos objektams.

Ryškūs tapetai

Tapetai ilgą laiką buvo laikomi kaip papildoma priemonė interjere.

Panašu, jog šis įsitikinimas turėtų rimtai pasikeisti per ateinančius metus. Dabar žmonės vis aktyviau naudoja tapetus kaip ryškų elementą bet kokiame kambaryje ar tai būtų miegamasis, svetainė ar net darbo kambarys.

Kitas dalykas – svarbu tai kaip atrodys pats tapetas. Vis dažniau žmonės renkasi drąsius sprendimus spalvos atžvilgiu ir neprisibijo drąsių išraiškų meno kūriniais ir panašiai. Taigi, jeigu kada ir turėjote norą pasikabinti paveikslą tapetų forma, dabar tai yra pats metas tai daryti.

Daugiau natūralių elementų

Eukaliptas interjere

Žalieji elementai vis dažniau pastebimi interjero dizainuose visomis formomis. Jau minėti šiltieji spalviniai tonai ir jaukumas, taip pat priveda prie to, jog žmonės įsileidžia vis daugiau gamtos į savo namus.

Nors mediena kaip grožinis elementas jau populiarus kūrį laiką, šiais metais tai yra kaip niekad madinga. Žmonės naudoja tiek tikrą, tiek medienos imitacijos elementus praktiškai visur ar tai būtų grindys, baldai ar kitos akcentinės dalys.

Be to tai nėra vien estetinis sprendimas, tačiau noras sukurti ir ekologiškesnę aplinką savo namuose.

Universali erdvė

Toks namų konceptas yra pakankamai naujas dalykas interjero dizaine. Vis daugiau žmonių statydami naujus būstus sau į kambarius žvelgia kaip universalias erdves kuriose galima ir ilsėtis, ir dirbti, ir valgyti ir t.t.

Naujos technologijos ir tinkami sprendimai leidžia įrengti būtent tokias daugiafunkcines erdves savo namuose. Dėl šios priežasties, patys gamintojai vis daugiau dėmesio skiria savo gaminiams ir jų pritaikomumui daugeliu atveju.

Maksimalizmas

Priešingai nei mano daugelis ir buvo lyg šiol, vis labiau populiarėja maksimalistinės idėjos interjere. Praėjo tie laikai kuomet žmonės stengdavosi savo namuose imituoti skandinavišką minimalizmą ir paprastas jo formas.

Dabar yra kur kas madingiau stengtis maksimaliai išnaudoti ir išpildyti savo namų erdvę, žinoma, neperlenkiant ties tuo lazdos.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme keletą naujausių interjero tendencijų. Galima sakyti, jog pastaruoju metu šios mados ir standartai smarkiai pasikeitė, todėl norintiems išlikti šiuolaikiškai, galbūt reikės iš esmės perdaryti savo namų interjerą.

Parengta pagal baldaiska.lt informaciją.