Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Namų statyba

Sodybos patogumai

Prieš du metus įsigijome su Petru sodybą Molėtuose, ant ežero kranto. Turėjome abu skirtingus verslus, buvome įsisukę į miestietišką rutiną, tad joje praleisdavome labai mažai laiko. Vieną dieną, pavargome, darbai nesisekė ir nusprendėme pailsėti, pabūti atskirai nuo visų. Ir štai pagaliau atėjo atostogos, nusprendėme atitrūkti nuo miesto šurmulio net tris mėnesius ir juos praleisti gamtoje.

Šilumos siurbliaiKaip tik buvo balandžio pabaiga, kažkaip pasitaikė šiltas pavasaris, kad saulės spinduliai kiekvieną rytą žadino mus. Visi  sodybos langai buvo pietinėje pusėje. Per dieną kambarys įšildavo taip, kad jautėmės kaip pirtyje. Po truputuką erzino šis diskomfortos. Pradėjome ieškoti alternatyvų, išsiruošėme į artimiausią parduotuvę, kuri yra už trisdešimt kilometrų, ten įsigijome paprastą vėjelį. Mėnesį laiko kankinomės su jo skleidžiamu garsu, jautėmės tarsi mūsų name apsigyveno Karlsonas  Buvome nevilty. Ir vieną rytą kaimynų kieme pamatėme keistus darbininkus, kurie užlipdavo tai ant stogo, tai vėl atsidurdavo ant žemės.  Matėme ir darbininkų nedidelį autobusiuką.

Vakare nusprendėme aplankyti kaimynus. Įžengę pro durų slenkstį  pajutome nepaprastą gaivą…. taip ir norėjosi likti ten kur stovime, kad atvėsinti nuo prakaito limpančius kūnus. Viskas labai paprasta kaimynas įsirengė šilumos siurblį. Šilumos siurblys, pasirodo, gali ne tik atšaldyti patalpą kai už lango +30, bet ją ir prišildyti kai -20. O taip pat tai nekenkia vaikams, jei protingai reguliuoji šilumos ar šaldymo lygį. Pasitarę mes nusprendėme, investuoti į savo sodybos komfortą.

Kaip nebūtume lietuviai, šimtą kartų pamatuojam tada tik pjaunam, tad apskambinome laba daug įmonių. Bet daugiausia rėmėmės rekomendacijomis, kad įmonė kuri montuos šilumos siurblį būtų patikima, o joje dirbantys darbuotojai puikiai patartų, koks šilumos siurblys mūsų sodybai yra tinkamiausias. Nes viskas priklauso nuo patalpų ploto, sienų storio ir langų kiekio. Susidūrėme ir su labai daug prekės ženklų: COOPER & HUNTER, Midea, Electrolux ir t.t. Taip pat svarbu, kad įrenginys nedarkytų ir sodybos grožio. Ir pagaliau mes sulaukėme meistrų. Šilumos siurblys pasiekė mūsų namus. Per tris valandas, mes turėjome, puikią sodybą. Norėjosi atostogas dar pratęsti, nes sugrįžti į maža didmiesčio butą visai nebuvo noro.

Tad dar patarimas apie šilumos siurblius:

  • Nesirinkite pagal kažkokį žinomą prekinį ženklą.
  • Rinkitės, pagal kišenės dydį, atsižvelgdami į šilumos siurblio parametrus ir montuotojų aptarnavimo santykį.
  • Šilumos siurbliai, šiuolaikinėje visuomenėje, tikrai svari interjero ir eksterjero detalė.

Industrinio stiliaus tvora

Industrinio stiliaus tvora

Mėgstate industrinį stilių? Jūsų namų interjeras būtent taip įrengtas? Dabar galite įsirengti ir eksterjerą industriniu stiliumi. Jums tereikia pasirinkti Betafence kompanijos siūlomas Zenturo tvoros, kurios leist jums įgyvendinti dizaino idėjas ir išlaikysite vientisą interjero ir eksterjero stilių.

Industrinis dizainas

Daugelis žmonių industrinį stilių sieja su loftais, betonu, vamzdžiais bei kitais pakankamai niūriais dalykais, tačiau pasitelkus sumanaus dizainerio pagalbą industrinį stilių galima paversti šilta ir neatsiejama jūsų gyvenamosios aplinkos dalimi. Industrinis stilius namuose suprantamas kaip neapdorotų medžiagų naudojimas, minimalistinis dekoras, modernumas, elegantiškumas bei paprastumas. Tiesa, norint, kad tokio stiliumi įrengti namai atrodytų skoningai, dažniausiai reikalinga profesionalaus dizainerio pagalba, kitaip jūsų namai gali dvelkti perdėm dideliu šaltumu ir atrodyti neužbaigti. Taip pat svarbu, kad tarpusavyje derėtų tiek vidus tiek ir išorė.

Eksterjero ir interjero suderinamumas

Zenturo tvora
Zenturo tvora

Jeigu jums patinka šis stilius, o jūsų namo išvaizda leidžia jį plėsti, geriausiu tvoros pasirinkimu būtų Betafence Zenturo segmentinės tvoros: subtiliai šaltos ir elegantiškos spalvos puikiai atitinka industrinį stilių, unikalios skirtingų tinklų kombinacijos pabrėžia modernumą, o iš Zenturo panelių sukonstruotos gabionų sienos užpildytos matinėmis šukėmis pavers jūsų kiemą tikru moderniojo meno kūriniu.

Zenturo panelės taip pat gali būti pilnai arba dalinai užpildytos perfojuosta, taip pabrėžiant industrinį aptvėrimo stilių. Perfojuostos iš nerūdijančio plieno sustiprina industrinio stiliaus pojūtį. Taip pat šios juostos sustiprina gabiono sienos konstrukciją, apsaugo smulkias užpildo dalis, tokias kaip medžio drožlės ar akmenukai, nuo iškritimo. Perfojuostos gali būti pasirenkamos iš dviejų ilgių (120 cm ir 170 cm) ir dviejų pločių (atitinkančių Zenturo panelių akis). Dėka ypač lengvo juostų montavimo jūs galėsite pakeisti savo aptvėrimo stilių kada ir kaip tik panorėsite!

Plačios pritaikymo galimybės

Neribotos galimybės ir pritaikymo lankstumas leis Jums įgyvendinti pačius įvairiausius sumanymus, todėl su Zenturo galite susikurti išskirtinį eksterjerą, pabrėžiantį Jūsų individualumą.

Patikima antikorozinė danga

Ši segmentinė tvora taip pat yra padengta patikima antikorozine danga, todėl aptvėrimas tarnaus ilgai, nereiks papildomos priežiūros ir tvoros “nepuoš” rūdys. Segmentus galite rinkti įvairiausių dydžių, kas dar labiau praplečia pritaikymo galimybes.

Tvorų gamybos lyderis

Kompanija Betafence – pasaulinis aptvėrimų sprendimų tiekėjas, savo produkciją teikiančią į daugiau kaip 100-tą šalių. Gamintojo asortimente galima rasti tvorų, vartų, metalinių tinklų ir kitų aptvėrimų sprendimų. Nuolatinės investicijos ir gamybiniai ieškojimai leidžia kompanijai nuolat rinkai pateikti naujus ir kokybiškus produktus, atitinkančius tiek kokybės tiek ir novatoriškumo reikalavimus.

Kodėl renkuosi rąstinį namą?

Renkuosi statytis medinį namą

Visame pasaulyje rąstiniai namai laikomi elitiniais. Jie pripažinti patys ekologiškiausi, psichologiškai jaukūs ir sveiki namai.

Skirtingai negu visos kitos statybinės medžiagos, medis „kvėpuoja“, medienos ląstelėse vyksta nuolatinė oro apykaita. Todėl rąstiniuose mediniuose namuose išlieka pastovus deguonies balansas, optimali oro drėgmė; nereikalingos kondicionavimo sistemos, nes natūrali ventiliacija vyksta per sienas.

Mediena saugo šilumą. Medinių sienų šilumos izoliacija kelis kart didesnė nei to paties storio plytų ar betoninės sienos. Medinės sienos sukaupia šilumą ir tolygiai ją paskirsto visoje patalpoje. Šilumos izoliacijos savybių dėka mediniame name ne tik šilta žiemą, bet ir vėsu vasarą.

Mediena – ekologiškai švari gamtinė statybinė medžiaga, neturinti jokio neigiamo poveikio žmogaus organizmui. Nustatyta, jog šilta natūralios medienos spalva teigiamai veikia žmogaus psichinę būklę, ramina nervų sistemą, sukuria palankias sąlygas pilnaverčiam poilsiui. Spygliuočių rąstuose likę sakai teigiamai veikia name gyvenančių žmonių kvėpavimo takus ir plaučius.

Aš renkuosi rąstinį namą, o Jūs?

Gamybos technologija

Naujo medinio rąstinio namo gamyba su kontroliniu surinkimu gamykloje ir statyba Jūsų žemės sklype užtrunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių priklausomai nuo statomo namo dydžio ir projekto sudėtingumo.

Pastatytas naujas rąstinis namas susideda iš lauko ir vidaus sienų su išpjautomis erdvėmis langams, stogo kraigu, gegnėmis, perdengimo sijomis, laikančiomis antrą aukštą, rąstiniais statramsčiais.

Pradžioje rąstai įmonės gamybinėse patalpose yra supjaustomi pagal atitinkamo namo parametrus ir kiekvienas iš jų nuobliuojamas. Surenkant namo sienas rąstai dedami horizontaliomis eilėmis – vainikais. Sudėti vienas ant kito vainikai sudaro rentinį.

Atlikus būsimo rąstinio namo kontrolinį surinkimą gamykloje, rąstai sužymimi, namas išardomas ir vežamas į montavimo vietą užsakovo žemės sklype, ten jis vėl surenkamas. Surenkant tarp rąstų kaip izoliacija dedama neaustinė lininė medžiaga. Po to atliekamas galutinis sienų šlifavimas bei impregnavimas.